Twój syn lub córka są pełni energii, interesuje ich to, co dookoła, lubią eksplorować i zwiedzać, samodzielnie doświadczać i poznawać rzeczywistość. Szkoła to przestrzeń, w której rodzą się przyjaźnie, dziecko zdobywa niezbędne informacje oraz poznaje fakty, dzięki którym staje się bardziej samodzielne i odważne. Dojazdy do szkoły, powrót komunikacją miejską do domu, wspólne zabawy z rówieśnikami w przerwach między lekcjami – to radosny i pełen przygód czas, które jednak wiąże się z ryzykiem wystąpienia groźnych w skutkach wypadków czy urazów.

By mieć pewność, że dziecko jest właściwie chronione w każdym momencie swojego życia, rozważ wykupienie polisy ubezpieczeniową dla ucznia. Ubezpieczenie szkolne, w zależności od warunków ubezpieczenia w danym TU,  służy nie tylko bezpieczeństwu malucha lub nastolatka w trakcie zajęć w szkolnym budynku, ale także po lekcjach i w czasie wolnym. To kompleksowy pakiet, który pozwala Ci w spokoju realizować swoje zadania, podczas gdy dzieci uczą się, bawią lub odpoczywają. Co obejmuje?

 

 

Ubezpieczenie dziecka szkolnego. Czym jest polisa?

Ubezpieczenie szkolne to zabezpieczenie życia oraz zdrowia dziecka. Polisa zapewnia pomoc w przypadku wystąpienia różnych sytuacji, dokładnie opisanych w OWU. Działa więc ona przede wszystkim, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego nastąpił uszczerbek na zdrowiu albo śmierć. To jednak nie wszystko – takie ubezpieczenie obejmuje również wstrząśnienie mózgu, sepsę oraz pneumokoki. A dodatkowo – otrzymasz zwrot kosztu zakupu leków, jeśli Twoje dziecko po ukąszeniu przez kleszcza zachoruje na boreliozę.

Ubezpieczenie szkolne może chronić Twojego maluszka już od jego pierwszych dni w żłobku. Zabezpieczy maleństwo, gdy niemowlę dozna urazu na skutek przewrócenia się lub uderzenia. Taką polisę warto zakupić zwłaszcza dla przedszkolaka. Dzieci w tym wieku tryskają energią i mają głowę pełną pomysłów, które niekiedy kończą się urazami i wymagają wizyty u lekarza lub pomocy specjalisty. 

Ubezpieczenie dziecka szkolnego działa także na każdym z późniejszych etapów jego edukacji – w szkole podstawowej, liceum czy technikum. Nastolatek dostaje dodatkową ochronę przed skutkami wypadków podczas przejażdżki na rowerze, trenowania jazdy na rolkach lub zabawy z kolegami. Chronisz swoją pociechę nie tylko wtedy, gdy jest przy Tobie, ale nawet wówczas, gdy samodzielnie wkracza w dorosłość. 

 

ubezpieczenie szkolne

Ubezpieczenie szkolne w LINK4 – kiedy obowiązuje?

Ubezpieczenie, choć nazywane jest szkolnym, działa przez całą dobę – niezależnie, czy Twój syn lub córka są pod opieką pedagoga, członka rodziny czy zupełnie same. Jest ono także dodatkowym wsparciem, gdy nieszczęśliwy wypadek zdarzy się podczas zajęć w klasie, na boisku lub w sali gimnastycznej. Jest ważne też wtedy, gdy dziecko opuszcza szkołę i udaje się na zajęcia dodatkowe. Daje Ci to poczucie bezpieczeństwa, gdy pociecha realizuje swoje pasje w klubie sportowym lub idzie z kolegami do kina. Skorzystasz z niego również podczas wakacji, ferii zimowych i weekendu. 

Czy ubezpieczenie dziecka szkolnego jest obowiązkowe? Grupowa polisa dla uczniów, proponowana zwykle przez wychowawcę w pierwszych dniach nauki szkolnej, nie jest obligatoryjna. Możesz więc indywidualnie podpisać umowę z wybranym ubezpieczycielem i rozszerzyć standardową polisę o dodatkowe korzyści, takie jak np. szersza ochrona w przypadku zachorowania. Ważne, aby zapoznać się dokładnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia i mieć pewność, że konkretna polisa obejmuje wszystkie ważne dla Ciebie kwestie.

 

 

 

Ubezpieczenie szkolne. Co obejmuje?

By Twoje dziecko mogło bezpiecznie rosnąć i rozwijać się, warto wybrać dla niego indywidualnie dopasowane ubezpieczenie szkolne. Co obejmuje polisa dla ucznia? To pakiet, który zapewnia bliskim dziecka pomoc finansową i wsparcie, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Uzyskasz świadczenie finansowe, gdy dziecko dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu (np. wstrząśnienie mózgu albo sepsa) lub w przypadku jego śmierci. W ramach tego ubezpieczenia możesz otrzymać także odszkodowanie za każdy dzień pobytu dziecka w szpitalu. 

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne? Polisa wykorzystywana jest zwykle przy drobnych wypadkach (złamaniach kończyn, skręceniu kostki czy wybiciu zęba), kolizjach drogowych lub w sytuacjach, które mają miejsce podczas codziennych czynności w domu. Maluch doznał urazu podczas wesołych harców z rodzeństwem albo został ugryziony przez pszczołę? Nastolatek podczas popołudniowej przejażdżki rowerowej przewrócił się i czeka go rehabilitacja? Niezależnie od tego, jak bardzo te zdarzenia wpłynęły na zmianę Twojego życia, zyskasz pewność, że otrzymasz odpowiednie wsparcie

W LINK4 możesz rozszerzyć polisę o pakiet Szybka Pomoc – dzięki temu zyskujesz asystenta, który wykupi za Ciebie leki oraz zorganizuje sprzęt rehabilitacyjny i dostarczy je bezpośrednio do domu. Wszystko po to, żebyś Ty miała czas na opiekę nad dzieckiem. Ubezpieczenie szkolne a pobyt w szpitalu? W ramach pakietu Szybka Pomoc otrzymasz łóżko dla Ciebie, gdy chcesz zostać z pociechą w szpitalu.

Szybka Pomoc dla Dziecka to pakiet, który uspokoi Twojego ucznia i pozwoli mu szybko nadrobić ewentualne zaległości, jeśli choroba zmusiła go do długiego pozostania w domu. W ramach polisy zapewnimy korepetycje, jeśli dziecko będzie chore dłużej, niż 7 dni. Pakiet Assistance Zdrowie zapewnia szybką poradę lekarską, gdy maluszek gorączkuje lub obawiasz się, że nie reaguje na dotychczasowe leczenie. NNW Dziecka w LINK4 to komfort i spokój Twój oraz Twoich bliskich. 

 

ubezpieczenie szkolne

Polisa szkolna w LINK4 – w trosce o to, co najcenniejsze

 

Jeśli zastanawiasz nad odpowiednią ochroną swojego dziecka, wybierz ubezpieczenie, które przewiduje następstwa przykrych zdarzeń i trudnych do wyobrażenia sytuacji. Domeną dzieci jest ruch, żywiołowość i spontaniczność, trudno wymagać, aby zrezygnowały ze swoich przyjemności przez wzgląd na ryzyko wypadku. Niespodziewane sytuacje mają bardzo często miejsce w domu i trudno jest ocenić, jakie konsekwencje będzie mieć każde zachowanie pociechy. 

Ubezpieczenie szkolne w LINK4 to pakiet świadczeń, które zagwarantują pomoc Twojemu dziecku na każdym etapie jego rozwoju. W LINK4 wypłacimy Ci odszkodowanie, gdy do urazu doszło na zajęciach dodatkowych, podczas przemieszczania się i odpoczynku. Polisa stanowi zabezpieczenie na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, którego konsekwencje łatwiej jest przezwyciężyć. Dobrze dobrana oferta w LINK4 obowiązuje o każdej porze dnia i daje dziecku swobodę działania. Już dziś zapoznaj się z naszą propozycją i dopasuj ubezpieczenie, które będzie z Twoim dzieckiem, niezależnie od okoliczności!

Dotyczy produktu NNW, który wchodzi w zakres ubezpieczenia Dziecko. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU Dziecko dostępnym na www.link4mama.pl

Mamo, chcesz zgłosić szkodę?

Link 4 mama
Zadzwoń pod numer!
604 14 14 14
Link 4 mama

Pamiętaj, by przygotować wcześniej PESEL lub numer polisy.