Korepetycje w domu kojarzą się nam zwykle z sytuacją, gdy dziecko nie radzi sobie z nauką. Zwykle rodzice decydują się na nie, gdy uczeń jest zagrożony oceną niedostateczną z przedmiotu i wyraźnie odstaje od poziomu klasy. To, że Twoje dziecko pobiera korepetycje domowe to żaden wstyd – raczej objaw Twojej troski o jego edukację.

 

Dodatkowa pomoc przydaje się również w innych sytuacjach. Na przykład po długiej nieobecności spowodowanej chorobą lub wypadkiem. Jednak takie lekcje bywają kosztowne. Czy jest szansa, by mieć taką możliwość nieodpłatnie? Wyjaśniamy jak zorganizować korepetycje w ramach ubezpieczenia dziecka w LINK4 Mama.

korepetycje dla dziecka po chorobie

Twoje dziecko ominęło kilka dni szkoły? Dlaczego to jest problem?

Nieobecność w szkole oznacza zaległości, które trzeba nadrobić samodzielnie. To jasne, że dziecko lepiej przyswaja materiał, który wyłoży nauczyciel. Przeczytanie tematu w podręczniku nie zawsze pomoże w pełni zrozumieć omawiane zagadnienia. O ile w przypadku przedmiotów humanistycznych podręcznik i ćwiczenia na ogół wystarczają, to nauki ścisłe przysparzają czasami większych problemów. Nawet po kilku dniach nieobecności takie braki mogą okazać się problematyczne.

 

Jako rodzic nie zawsze będziesz miał czas, kwalifikacje i umiejętności, by nadrobić z dzieckiem materiał. Szczególnie gdy chodzi o ucznia w starszych klasach szkoły podstawowej lub w szkole średniej. Nienadrobione zaległości to po pierwsze stres dla dziecka, które wraca do szkoły z luką w wiedzy. A ta z pewnością będzie zauważalna na ocenie z kolejnego sprawdzianu. Po drugie takie luki rodzą problemy podczas przyswajania materiału z kolejnych, powiązanych działów. Musisz zdać sobie sprawę z faktu, że to na Tobie spoczywa obowiązek nadrobienia z dzieckiem zaległości. Jeśli nie potrafisz pomóc uczniowi osobiście, dobrym rozwiązaniem będą korepetycje domowe.

Korepetycje dla dziecka – dlaczego to dobry pomysł?

Wiesz już, dlaczego nawet krótka nieobecność może wpłynąć na osiągnięcia szkolne Twojego dziecka. Korepetycje to rozwiązanie, które warto stosować w takich sytuacjach. Uczeń pod okiem wykwalifikowanego nauczyciele przerobi materiał i nadrobi zaległości. Nie będzie mieć kłopotu z wykonaniem zadań domowych i będzie rozumiał kolejne, powiązane partie materiału.

 

Korepetycje dadzą Twojemu dziecku komfort psychiczny po powrocie do szkoły. Nie odczuje ono tak mocno stresu związanego z lukami w wiedzy spowodowanymi nieobecnością. Będzie mogło śmiało brać udział w kolejnych lekcjach, nie będzie obawiać się gorszej oceny ze sprawdzianów i kartkówek. Nieobecność dziecka w szkole nie zwalnia go z opanowania wymaganego materiału. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie pomóc dziecku w nadrobieniu zaległości – zorganizuj mu korepetycje.

 

W czasie, gdy korepetytor będzie pracował z uczniem, Ty możesz zająć się czymś innym.     Poza tym dziecko poważniej podejdzie do kwestii nadrabiania zaległości, gdy pracować z nim będzie obca osoba. Z rodzicem wygląda to zupełnie inaczej. Nawoływanie do tego, by usiadło do nauki, już potrafi zdenerwować, nie wspominając o sytuacji, gdy dziecko jest znudzone i wyraźnie to okazuje. Nauka z własnym dzieckiem bywa wyjątkowo trudna i często jest nieefektywna. Zamiast tracić czas i nerwy – zorganizuj korepetycje dla dziecka.

 

Jak to zrobić? Możesz znaleźć prywatnego nauczyciela przez internet lub z polecenia znajomych. Niestety w środku roku szkolnego bywa to niezwykle trudne. Korepetytorzy mają już wypełnione kalendarze spotkaniami z uczniami, z którymi pracują od września.

 

Drugim rozwiązaniem jest zapewnienie sobie takiej możliwości wcześniej. Ubezpieczenie dziecka w LINK4 Mama ma bardzo bogaty Assistance – o ile zdecydujesz się na jego wykupienie. Znajduje się tam między innymi, w ramach pakietu Szybka pomoc dla dziecka, organizacja korepetycji dla dziecka, które nie uczęszcza do szkoły w wyniku zdarzenia ubezpieczeniowego. Minimalna nieobecność, która pozwala na skorzystanie z tej formy pomocy to 7 dni. Warto pomyśleć o rozszerzeniu ubezpieczenia o Assistance      już we wrześniu, kiedy podejmujesz decyzję o tym, gdzie wykupić NNW szkolne.

Korepetycje w domu i poza nim

Korepetycje w domu i poza nim – zalety i wady rozwiązań

Korepetycje dla dziecka mogą przyjmować różne formy. Nauczyciele przyjmują dzieci u siebie lub przyjeżdżają do Waszego domu. Od jakiegoś czasu modna stała się również forma korepetycji online. Podpowiadamy, jakie rozwiązanie wybrać.

 

Korepetycje w domu są najczęściej najkorzystniejszym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku dzieci młodszych. Nie trzeba bowiem ucznia dowozić na lekcje – to nauczyciel przyjeżdża do was. To nie tylko bardzo wygodna, ale również często skuteczniejsza forma lekcji. Rodzic ma kontakt z nauczycielem za każdym razem, gdy ten zjawia się na korepetycje. Będziesz mógł również kontrolować to, w jaki sposób lekcja się odbywa.

 

Korepetycje, na które dziecko dojeżdża samodzielnie, są dobrym rozwiązaniem dla starszych uczniów. Nastolatek może samodzielnie przemieścić się na miejsce i wrócić do domu. Oczywiście wymaga to stałej kontroli i często jest testem odpowiedzialności młodego człowieka, który musi na lekcje dotrzeć i dodatkowo sam za nie zapłacić. Takie rozwiązanie jest również korzystne, kiedy nie ma możliwości, by lekcja odbywała się w odpowiednich warunkach. Remont w domu, choroba któregoś z domowników lub zwyczajnie – niewielkie mieszkanie. Wówczas lepiej by korepetycje odbywały się w innym miejscu.

 

Korepetycje online to forma pośrednia, która również lepiej sprawdzi się u starszych dzieci. Lekcja odbywa się pośrednictwem komunikatora internetowego i dziecko nie musi wychodzić wtedy z domu.

Korepetycje dla dziecka – podsumowanie

Zaległości w nauce to poważny problem, taka sytuacja rodzi u dziecka niepotrzebny stres. Jak radzić sobie, gdy uczeń ulegnie wypadkowi i nie może chodzić do szkoły? Korepetycje dla dziecka to najlepsze rozwiązanie. Ściągną z Twoich barków obowiązek nadrobienia zaległości i dadzą pewność, że materiał wyłożyła osoba kompetentna.

czy dziecku są potrzebne korepetycje

Wybór formy korepetycji zależy od sytuacji, jednak z reguły najkorzystniejszym rozwiązaniem są korepetycje w domu. Szczególnie gdy choroba lub kontuzja są przyczyną absencji. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wychowanie dziecka, dbanie o jego zdrowie i edukację nie są łatwym zadaniem. Dlatego stworzyliśmy ubezpieczenie szybka pomoc dla dziecka w LINK4 Mama. Masz do wyboru dwa pakiety – dla dzieci oraz rodziców. Dzięki nim możesz objąć ochroną całą rodzinę, a w trudnych sytuacjach przyjedziemy z realną pomocą. Na przykład zorganizujemy i opłacimy korepetycje dla Twojego dziecka. Sprawdź, jak działa kompleksowe ubezpieczenie dziecka w LINK4 Mama.


Oblicz składkę

 

Szybka pomoc dla dziecka wchodzi w zakres ubezpieczenia LINK4 Dziecko. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU Dziecko dostępnym na www.link4mama.pl

Mamo, chcesz zgłosić szkodę?

Zadzwoń pod numer!
Zadzwoń pod numer!
604 14 14 14
Pamiętaj, by przygotować wcześniej PESEL lub numer polisy.

Pamiętaj, by przygotować wcześniej PESEL lub numer polisy.