Ubezpieczenie NNW dla dziecka – co obejmuje? 

Ubezpieczenie NNW dla dziecka to rodzaj polisy mający na celu zapewnienie ochrony finansowej w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, który spowoduje uszczerbek na zdrowiu, śmierć dziecka lub pobyt w szpitalu. Indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka jest ważne, ponieważ zapewnia dodatkową ochronę finansową w przypadku nieprzewidzianych wypadków określonych w OWU, które mogą mieć poważne konsekwencje dla dziecka i jego rodziny.

NNW może obejmować różne sytuacje, takie jak wypadki domowe, wypadki podczas uprawiania sportu, wypadki w szkole czy na placu zabaw, wypadki drogowe, a także koszty leczenia niektórych chorób. Zakres ochrony może różnić się w zależności od polisy ubezpieczeniowej. W LINK4obejmuje świadczenia w przypadku uszczerbku na zdrowiu, śmierci, pobytu w szpitalu, wstrząśnienia mózgu lub kosztów leków związanych z leczeniem dziecka w przypadku choroby spowodowanej ugryzieniem, lub ukąszeniem przez owada, lub kleszcza.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka daje rodzicom większy spokój umysłu, ponieważ w przypadku nieszczęśliwego wypadku dziecka wypłacone zostanie świadczenie za uszczerbek na zdrowiu. Dodatkowo na świadczenie można liczyć w przypadku wstrząśnienia mózgu dziecka czy zachorowania przez dziecko na inwazyjną chorobę pneumokokową czy sepsę lub zwrot kosztów leków w  przypadku ugryzienia przez owada lub kleszcza.

Jaki zakres ochrony ma ubezpieczenie NNW dla dziecka uprawiającego sport? 

NNW dla dziecka w LINK4Mama możesz wykupić już w dniu jego urodzenia. Od tego momentu będzie ono objęte ochroną ubezpieczeniową na okres kolejnych 12 miesięcy. Pakiet Dziecko w LINK4 możesz skonstruować samodzielnie, dobierając produkty ubezpieczeniowe dostępne w ofercie wg. własnych potrzeb. I tak ubezpieczenie NNW dla dziecka możesz połączyć z Assistence Zdrowie i Assistance Szybka Pomoc. 

Każde dziecko, nie tylko mały sportowiec, powinno posiadać indywidualne ubezpieczenie NNW. Dla dziecka jest ono niezbędne,  zarówno gdy zaczyna uczęszczać do placówek edukacyjnych, jak i na zajęcia dodatkowe. 

Podczas uprawiania sportu przez dzieci istnieje pewne ryzyko kontuzji, które należy brać pod uwagę. Dzieci często są aktywne i energiczne, eksplorując swoje możliwości fizyczne. To może prowadzić do przypadkowych urazów, takich jak skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia, skaleczenia, złamania lub inne uszkodzenia ciała. 

NNW dla dziecka uprawiającego sport  daje możliwość otrzymania odszkodowania w zależności od tego, jaki nastąpił uszczerbek na zdrowiu dziecka. Dodatkowo za każdy dzień pobytu w szpitalu wypłacimy 100 zł świadczenia z tytułu ubezpieczenia.

Jeżeli wykupiony Pakiet ubezpieczenia zawiera także Assistance Zdrowie, wówczas możesz liczyć na organizację wizyty u specjalisty. Natomiast Assistance Szybka Pomoc pozwoli na organizację domowych korepetycji, czy zakup i dostawę leków do domu, jeśli Twoje dziecko nagle zachoruje. W sytuacji, gdy dziecko trafi do szpitala, zorganizujemy pobyt rodzica w placówce i opłacimy koszty. 

W przypadku NNW możesz wybrać sumę ubezpieczenia, na jaką chcesz ubezpieczyć dziecko. Pamiętaj jednak, że maksymalna kwota wynosi 100 000 zł. Więcej informacji na temat limitów i wyłączeń znajdziesz w OWU. To także dokument, w którym szczegółowo sprawdzisz, na jakie wsparcie możesz liczyć wykupując NNW dla dziecka uprawiającego sport

Rodzice małych sportowców z pewnością zastanawiają się, czy ubezpieczenie NNW będzie wystarczające. Tak, o ile dziecko nie jest opłacanym zawodnikiem lub gdy jego dyscyplina nie jest sportem wysokiego ryzyka. Jednak spokojnie – do tej kategorii nie należą piłka nożna, a nawet karate. Sporty wysokiego ryzyka to dyscypliny ekstremalne takie jak na przykład alpinizm, baloniarstwo, bobsleje, downhill, MTB, ekstremalne maratony biegowe, himalaizm, skoki na bungee, skoki spadochronowe, wspinaczka lodowa czy wyścigi samochodowe (pełną listę sportów wysokiego ryzyka znajdziesz w OWU na stronie LINK4 Mama).

Jak widzisz, sporty wysokiego ryzyka nie są dyscyplinami standardowymi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zatem jeśli Twoja pociecha tańczy, gra w siatkówkę czy pływa to NNW w Pakiecie LINK4Mama to odpowiednie ubezpieczenie dla dziecka uprawiającego sport. 

Ubezpieczenie dziecka uprawiającego sport – o czym warto pamiętać? 

Sprawdź, czy wybrane, sportowe zajęcia dodatkowe są odpowiednie dla wieku i umiejętności Twojego dziecka. Upewnij się, że trener lub instruktor posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Przed rozpoczęciem zajęć sprawdź, czy miejsce, w którym odbywają się treningi, jest bezpieczne. Upewnij się, że są udostępnione odpowiednie warunki podłoża, bezpieczne urządzenia i sprzęt oraz apteczka pierwszej pomocy. 

Upewnij się, że Twoje dziecko ma odpowiednie wyposażenie do danego sportu, takie jak kask, ochraniacze na kolana, łokcie, nadgarstki, ochraniacze na zęby itp. Sprawdź, czy sprzęt jest odpowiednio dopasowany, a jego stan i jakość nie budzą zastrzeżeń.

Zachęć swoje dziecko do regularnego wykonywania rozgrzewki przed treningiem i rozciągania po nim. To pomoże zmniejszyć ryzyko kontuzji i przygotować ciało do wysiłku fizycznego. Zwróć dziecku uwagę na to, aby słuchało swojego ciała i zgłaszało wszelkie bóle lub nieprawidłowości. Wspieraj je w zrozumieniu, kiedy potrzebuje przerwy i odpoczynku. 

Zapewnij małemu sportowcowi odpowiednią dietę i nawodnienie, aby wspomóc wydolność i dobre samopoczucie podczas treningów. Pamiętaj o odpowiedniej ilości białka, węglowodanów, owoców i warzyw oraz piciu odpowiedniej ilości wody.

Naucz Twoje dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w sporcie, takich jak używania oznaczeń na boisku, szacunku dla innych zawodników, raportowania kontuzji i rozsądnego zachowania na treningu i zawodach. Pamiętaj, że maluch może wyrządzić niechcący krzywdę komuś innemu. W ramach Pakietu LINK4 Mama możesz dla siebie wykupić również polisę OC w życiu prywatnym, która w razie czego pokryje szkody wyrządzone przez pociechę. 

Pamiętaj, że bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Wspieraj je, zachęcaj do odpowiedniego rozwoju sportowego i bądź czujny na wszelkie sytuacje, które mogą wpływać na zdrowie i bezpieczeństwo małego sportowca.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka uprawiającego sport – to już wiesz!

Podczas uprawiania sportu istnieje zawsze ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych wypadków i kontuzji. Dzieci często są aktywne i pełne energii, co może prowadzić do różnego rodzaju urazów. Ubezpieczenie dziecka uprawiającego sport zapewnia ochronę finansową w przypadku wystąpienia takich wypadków.

W niektórych przypadkach kontuzje mogą prowadzić do uszczerbku na zdrowiu, co może mieć długotrwały wpływ na jakość życia Twojej pociechy. Ubezpieczenie NNW dla dziecka może zapewnić odszkodowanie w przypadku takiego uszczerbku, co może pomóc w pokryciu kosztów związanych z opieką medyczną i rehabilitacją

Sprawdź, jak szeroki zakres ochrony możesz uzyskać, korzystając z ubezpieczeń w Pakiecie LINK4Mama. To ubezpieczenia stworzone z myślą o potrzebach całej rodziny. 


 

Oblicz składkę


 

Szczegółowe informacje o produktach sprawdź w OWU Link4Mama i OWU Dziecko dostępnych na www.link4mama.pl.

Mamo, chcesz zgłosić szkodę?

Zadzwoń pod numer!
Zadzwoń pod numer!
604 14 14 14
Pamiętaj, by przygotować wcześniej PESEL lub numer polisy.

Pamiętaj, by przygotować wcześniej PESEL lub numer polisy.