NNW dziecka to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Celem tego ubezpieczenia jest zapewnienie wsparcia finansowego rodzinie w sytuacji, gdy dziecko ulegnie wypadkowi. Co do tego, że NNW dla dzieci jest niezbędne, nie ma najmniejszych wątpliwości. Dzieci często ulegają kontuzjom, skręcenia i złamania zdarzają się im choćby ze względów fizjologicznych. Kości w fazie wzrostu mają większą skłonność do pękania podczas upadków niż w pełni ukształtowane kości dorosłych. Poza tym dzieci są w ciągłym ruchu, co również zwiększa ryzyko kontuzji.

Nie unikniemy tego, ale możemy dziecko ubezpieczyć. Dzięki środkom z polisy i wsparciu towarzystwa ubezpieczeniowego uczeń szybciej powróci do pełnej sprawności. Temat ubezpieczenia dzieci w szkole powraca co roku na wrześniowych zebraniach. Najczęściej rodzice mają do wyboru kilka opcji cenowych i wybór zwykle pada na taką, za którą zagłosuje większość. Sprawdźmy, jak działają ubezpieczenia NNW szkolne grupowe i czym różnią się od indywidualnej polisy dla dziecka?

nnw szkolne

NNW szkolne – czym jest to ubezpieczenie i gdzie działa?

Ubezpieczenie dzieci w szkole zazwyczaj jest polisą grupową. Oznacza to, że jedna umowa ubezpieczeniowa obejmuje większą liczbę dzieci. Między innymi dzięki temu takie ubezpieczenia kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych na rok. Skoro jest to oferta skomponowana dla większej liczby osób, to zwykle ogranicza się do pewnego standardu i oferuje wyłącznie podstawą ochronę bez pakietu Assistance. NNW dla dzieci uczęszczających do szkół sportowych jest z reguły droższe ze względu na większe ryzyko kontuzji.

Często NNW szkolne jest skonstruowane w taki sposób, że działa wyłącznie na terenie placówki lub na przykład od poniedziałku do piątku. A przecież wypadki dzieciom przydarzają się wszędzie i o każdej porze. W obecnych czasach dzieci już od przedszkola uczęszczają na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Uczą się tańca, uprawiają sport czy pielęgnują inne pasje. NNW szkolne nie zawsze będzie uwzględniać wypadki, które mogą przydarzyć się podczas aktywności poza szkołą.

Największym problemem, jaki można zauważyć w przypadku ubezpieczeń grupowych, jest fakt, że ogół rodziców dokonuje wyboru, sugerując się ceną polisy. Mało kto zagląda do OWU, by wiedzieć, co obejmuje dana polisa i jakie są zasady przyznawania świadczeń. To duży błąd, bo po co opłacać ubezpieczenie, które nie zapewnia ochrony przez całą dobę i w różnych okolicznościach?

Indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka działa nieco inaczej. Jego zakres może być szerszy, choć podstawowe elementy pozostają takie same. Świadczenie po wypadku wypłacane jest na podstawie tabeli procentowej uszczerbku na zdrowiu. A w przypadku polisy indywidualnej to Ty decydujesz, na jaką kwotę opiewa suma ubezpieczenia (jest to maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel może wypłacić po zdarzeniu). Ponadto zakres ochrony również ustalany jest indywidualnie – zgodnie z tym, jakie są Wasze potrzeby.

Polisa indywidualna może być wzbogacona o pakiet Assistance. Jest to forma realnej pomocy, jaką możesz uzyskać, uzyskać od towarzystwa ubezpieczeniowego w tak trudnej sytuacji, jaką jest wypadek dziecka. Obejmuje ona na przykład dostarczenie leków, dofinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego, a nawet organizację i opłacenie korepetycji dla dziecka, które w okresie rekonwalescencji nie może uczęszczać do szkoły. Musisz przyznać, że takie dodatkowe wsparcie jest na wagę złota i często znaczy więcej niż samo świadczenie wypłacone po zakończeniu leczenia urazu.

Pamiętaj, że nie musisz decydować się na grupowe ubezpieczenie dzieci w szkole lub przedszkolu. Jeśli zakres ubezpieczenia grupowego Cię nie satysfakcjonuje, wykup indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka. NNW szkolne nie jest obowiązkowe – jeśli wybierzesz własną polisę, wystarczy podać jej numer w sekretariacie szkoły.

NNW dla dziecka. Przed czym ono chroni?

Ubezpieczenie NNW dla dziecka działa w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków. Oznacza to, że świadczenie wypłacane jest po zdarzeniu, w którym ucierpiało Twoje dziecka. W przypadku, gdy jest to indywidualne ubezpieczenie NNW dziecka, najczęściej świadczenie wypłacane jest na podstawie tabeli, w której każdy uraz określony jest jako procentowy uszczerbek na zdrowiu.

NNW dla dziecka jest również jego polisą na życie. Działa ono w ten sposób, że w sytuacji, gdy dziecka nie uda się uratować po wypadku, wypłacana jest pełna suma ubezpieczenia. Pakiet ubezpieczeniowy zawierać może również dodatkową pomoc ze strony towarzystwa np. opłacenie kosztów pobytu w szpitalu dla rodzica lub pokrycie kosztów dodatkowych konsultacji u lekarza specjalisty. Wybierając polisę, warto zwracać uwagę na tego typu dodatki, ze względu na fakt, że realne wsparcie w trudnej sytuacji pozwala szybciej załatwić ważne sprawy i pomaga zachować spokój.

nnw szkolne

Wybierz NNW dla dziecka w LINK4 Mama!

Ubezpieczenie NNW dziecka w LINK4 oferuje bardzo szeroką ochronę. Poza podstawowymi składnikami otrzymujesz również ubezpieczenie na wypadek wstrząśnienia mózgu, zakażenia pneumokokami i sepsy. Co więcej, jeśli dziecko zostanie pogryzione przez kleszcza i zachoruje na boreliozę, otrzymasz wsparcie w postaci zwrotu kosztów lekarstw. Dodatkowym atutem naszego NNW dla dzieci jest możliwość dokupienia do niego dodatkowych ubezpieczeń - Szybka Pomoc i Assistance zdrowie, dzięki którym możesz otrzymać pomoc po wypadku lub w sytuacji nagłego zachorowania. Pokrycie kosztów pobytu rodzica w szpitalu z dzieckiem czy dostarczenie leków do domu to tylko kilka przykładów realnego wsparcia, jakie oferujemy w ramach tych polis. 

W naszej ofercie znajduje się wyjątkowy pakiet ubezpieczeń LINK4 Mama. Został skomponowany z myślą o troskliwych i rozsądnych rodzicach. Jest to ubezpieczenie dla mamy, które może obejmować NNW dla Ciebie i oddzielne ubezpieczenie  dla Twojego dziecka. Bardzo ważnym składnikiem ubezpieczenia LINK4 Mama jest OC w życiu prywatnym, które obejmuje również szkody wyrządzone przez dziecko. Dlaczego to takie ważne? Otóż jeśli Twoja aktywna pociecha zarysuje komuś auto lub wybije szybę piłką, polisa pokryje koszt usunięcia szkód. Co więcej, jeśli mama ulegnie wypadkowi, pomożemy zorganizować dla niej fachowe zastępstwo. Zorganizujemy i pokryjemy koszty sprzątania i gotowania, gdy Ty będziesz dochodzić do siebie. Oczywiście to tylko przykłady korzyści z ubezpieczenia LINK4 Mama – zapraszamy do zapoznania się z OWU, które jest dostępne na naszej stronie.

Ubezpieczenie NNW dziecka. Podsumowanie

W życiu zdarzają się różne sytuacje i mamy muszą sobie z nimi jakoś radzić. Zdecydowanie łatwiej jest, gdy możesz liczyć na wsparcie. Zadbaj o siebie i swoich bliskich najlepiej jak to możliwe. Pakiet ubezpieczeniowy, który bierze pod uwagę różne ryzyka i zapewnia realną pomoc to jeden z najlepszych sposobów na spokojny sen. Sprawdź, jak działa LINK4 Mama – ubezpieczenie skomponowane z myślą o potrzebach Twojej rodziny.

 

Oblicz składkę

 

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach sprawdź w OWU LINK4 Mama na www.link4mama.pl

Mamo, chcesz zgłosić szkodę?

Link 4 mama
Zadzwoń pod numer!
604 14 14 14
Link 4 mama

Pamiętaj, by przygotować wcześniej PESEL lub numer polisy.