Jak zaplanować urlop z dziećmi?

Chcesz zorganizować miły, rodzinny wyjazd? Wybierz taki kierunek podróży, który jednocześnie zapewni odpoczynek dorosłym, a dzieciom atrakcje. Doskonałym pomysłem jest wybór hotelu z aquaparkiem, dzięki któremu cała rodzina spędzi czas miło i wesoło. Dla tych, którzy wolą oglądać piękne widoki i zwiedzać nowe miejsca, polecamy destynacje miejskie lub góry. Pamiętaj tylko o tym, by dostosować czas i warunki zwiedzania do możliwości najmłodszych.

Dobrze zaplanowany wyjazd to spokojne wakacje, ale kiedy jedziesz z dziećmi, musisz być elastyczny. Nie zawsze zrealizujecie wszystko, co zostało zaplanowane. Pogoda i samopoczucie najmłodszych również mogą wpłynąć na zmiany w wakacyjnych planach. Pamiętaj, że to, co dla Ciebie wydaje się ciekawe, niekoniecznie spodoba się dzieciom. Dlatego konsultuj z nimi plan atrakcji i pytaj, na co mają aktualnie ochotę.

 

Jak zorganizować wakacje z dziećmi w mieście?

Wakacyjne wyjazdy trwają tydzień lub dwa, a wakacje szkolne to przecież całe dwa miesiące. W domu również można dobrze się bawić, trzeba tylko odrobinę chęci. Najlepszym, a jednocześnie najprostszym pomysłem są wycieczki rowerowe, podczas których możecie odkrywać zupełnie nowe miejsca w swojej okolicy. Z pewnością nie udało się Wam jeszcze zwiedzić wszystkich atrakcji turystycznych, które oferuje Wasza miejscowość. Poczujcie się jak turyści we własnym mieście i odkrywajcie nowe miejsca.

Świetnym pomysłem na kreatywną zabawę są gry miejskie lub podchody. Poświęcisz trochę czasu na przygotowanie scenariusza takiej zabawy, ale radość dzieciaków i niezapomniane wspomnienia są tego warte. Maluchy uwielbiają bawić się w poszukiwanie skarbów, a starszym prawdopodobnie bardziej do gustu przypadną gry fabularyzowane. 

Nuda w deszczowy dzień potrafi skutecznie popsuć humor. Ale to może być okazja do tego, by lepiej poznać zainteresowania swoich pociech. Nawet jeśli spędzacie całe popołudnie na wspólnym graniu na konsoli, to też może być wartościowy czas, bo spędzony razem. Układanie klocków, gry planszowe i karcianki to doskonałe koła ratunkowe dla rodziców na „nudzi mi się”. 

Dla młodszych pociech warto zorganizować czas na kreatywne zabawy. Malowanie kamieni, którymi potem można udekorować doniczki z kwiatkami, to świetny pomysł na niepogodę. Możecie również wspólnie stworzyć „poważne” dzieła. Wystarczy kilka kanw do obrazów i farby. Gotowe płótna kupisz w niemal każdym sklepie papierniczym. Wystawa takich rodzinnych prac zwieńczy miło spędzony dzień. 

Wakacje to również okazja do tego, by zaprosić dzieci do kuchni. Najpierw możecie wybrać się na zakupy na przykład na lokalny targ. Wspólne przygotowanie posiłków to świetna okazja do rozmów i sposób na to, by przekonać dzieci do próbowania nowych smaków. 

 

Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci na wakacjach 

Zabawy w domu i na świeżym powietrzu powinny być bezpieczne. Zadaniem rodziców jest zapewnienie dzieciom właściwej opieki. Wspólnie spędzony czas to dobra okazja, by nauczyć dzieci zasad poruszania się po mieście, bezpiecznych kąpieli i górskich wędrówek. 

Dzieci są ciekawe świata i nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, jak ryzykowne są ich zachowania. Nawet przy najbardziej troskliwej opiece zdarzają się wypadki i kontuzje. Dlatego warto mieć ubezpieczenie, które pomoże Wam w trudnych sytuacjach. Sprawdź szeroki zakres ochrony produktów LINK4 Dziecko w ramach pakietu LINK4 Mama – znajdziesz je tutaj www.link4mama.pl. W zależności od tego, jaki produkt wybierzesz, możesz liczyć na wypłatę odszkodowania, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku (NNW Dziecka), pomoc w razie nagłej choroby (Zdrowie Urwisa) lub zorganizowanie świadczeń, np. dostarczenie i opłacenie sprzętu rehabilitacyjnego (Szybka pomoc dla dziecka).

 


 

Oblicz składkę


 

Szczegółowe informacje o produktach sprawdź w OWU Link4Mama i OWU Dziecko dostępnych na www.link4mama.pl.

 

Mamo, chcesz zgłosić szkodę?

Zadzwoń pod numer!
Zadzwoń pod numer!
604 14 14 14
Pamiętaj, by przygotować wcześniej PESEL lub numer polisy.

Pamiętaj, by przygotować wcześniej PESEL lub numer polisy.