Bezpieczne lato malucha

Najmłodsze dzieci powinny cały czas przebywać pod opieką dorosłych. Dzieci są ciekawskie, ruchliwe i nie zawsze świadome zagrożeń. Dlatego to na rodzicach spoczywa obowiązek zapewnienia im bezpieczeństwa w domu, na placu zabaw i podczas wyjazdów wakacyjnych. Dbanie o bezpieczeństwo małego dziecka to stała kontrola nad tym, co robi i dawanie mu dobrego przykładu. 

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym to często żywe srebra i nie zawsze można zapobiec nieszczęśliwym wypadkom. Dlatego już od pierwszego dnia życia najmłodsi mogą zostać objęci ochroną ubezpieczenia NNW Dziecka w ramach pakietu LINK4 Mama. Gdy dojdzie np. do wybicia zęba czy skręcenia kostki, będziecie mogli liczyć na wypłatę świadczenia.

 

Jak zapewnić bezpieczeństwo starszym dzieciom?

Dzieci w wieku szkolnym mają większą swobodę podczas wakacji, często zostają same w domu, gdy rodzice wychodzą do pracy. Mogą też wychodzić z domu same do sklepu, na plac zabaw czy spotkać się z przyjaciółmi. Nie sprawujesz już całodobowej opieki nad dzieckiem i musisz mu zaufać. Z drugiej strony odpowiadasz za nie, więc to naturalne, że możesz się martwić. 

Pamiętaj, by uczyć dziecko bezpiecznych zachowań. Najlepszym sposobem jest dawanie dobrego przykładu, bo przecież dzieci naśladują nas od najmłodszych lat. Kilkulatek, a potem nastolatek musi mieć świadomość zagrożeń, dlatego uczenie dziecka bezpiecznych zachowań to najlepszy sposób, by ograniczyć ryzyko wypadków.

Dziecko, które samo wychodzi z domu, powinno znać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Co więcej, powinno wiedzieć, jak zachować się w razie wypadku czy niebezpiecznej sytuacji. 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że pewnych sytuacji uniknąć się nie da, dlatego zadbaj o to, by dziecko miało ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. To polisa, która chroni Twoją pociechę przez cały rok – nie tylko w szkole i na treningach, ale również w czasie wakacji. Gdy podczas wakacyjnego wyjazdu dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, dzięki NNW Dziecka możesz otrzymać wypłatę świadczenia. Sprawdź co obejmuje to ubezpieczenie na stronie www.link4mama.pl.

 

Bezpieczne wakacje

Podczas wyjazdów wakacyjnych trzeba szczególnie dbać o bezpieczeństwo dzieci i to z co najmniej dwóch powodów. Pierwszym z nich jest fakt, że przebywamy wówczas w nieznanym środowisku. Drugi jest taki, że wypadek dziecka na wakacjach po prostu może zepsuć nam wyjazd. 

Przed wyjazdem przypomnij dzieciom o zasadach bezpiecznego korzystania z plaż, basenów czy górskich szlaków. W czasie wyjazdu w nieznane miejsce nie pozwalaj dzieciom na samodzielne spacery, zawsze miej pociechy w zasięgu wzroku.

Jeśli pogoda jest upalna lub wybraliście się na egzotyczne wakacje zadbaj by dzieci miały odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną i były nawodnione. Zanim wybierzecie się na wymarzone wakacje w tropiki sprawdź zagrożenia, których Twoje dzieci nie znają. Spotkania z jeżowcem czy meduzą bywają niebezpieczne. Sprawdź, czy dziecko ma wszystkie szczepienia wymagane w kraju, do którego się wybieracie. Wykup też ubezpieczenie turystyczne dla całej rodziny, aby w razie wypadku nie martwić się kosztami leczenia za granicą. 

Poczucie spokoju podczas urlopu i dodatkową ochronę dla dziecka otrzymasz dzięki produktom LINK4 Dziecko w ramach Pakietu LINK4 Mama. Nasze produkty to nie tylko wcześniej wspomniane NNW Dziecka, ale również Zdrowie Urwisa przydatne na wypadek nagłego zachorowania Twojej pociechy oraz Szybka pomoc dla dziecka, które oferuje szereg świadczeń, np. dostarczenie leków. Zapoznaj się z ofertą LINK4!


 

Oblicz składkę


 

Szczegółowe informacje o produktach sprawdź w OWU Link4Mama i OWU Dziecko dostępnych na www.link4mama.pl

 

Mamo, chcesz zgłosić szkodę?

Zadzwoń pod numer!
Zadzwoń pod numer!
604 14 14 14
Pamiętaj, by przygotować wcześniej PESEL lub numer polisy.

Pamiętaj, by przygotować wcześniej PESEL lub numer polisy.